NINI-co-to-je

NINO? Co je to? Potřebuji ho?

NINO je zkratka pro číslo národního pojištění ve Velké Británii – National Insurance Number, které je obvykle přiděleno automaticky, krátce po narození dítěte, kdy rodiče nebo poručníci dítěte požádají o přídavky na děti. Nicméně, před rokem 1980 se NINO přidělovalo přibližně ve věku 16 let.

Jak požádat o NINO (National Insurance Number) ve Velké Británii

Někdy je NINO vydáno po vyplnění formuláře žádosti známého jako formulár CA5400 a po provedení osobního pohovoru v kanceláři DWP (Department for Work & Pensions). Je to obvykle v případech, kdy se osoba narozená mimo Velkou Británii přestěhuje do Velké Británie a požádá o NINO, aby mohla pracovat a/nebo ve Velké Británie žádat o přídavky a sociální dávky, nebo pokud občanovi který se narodil ve Velké Británii toto číslo ještě nikdy nebylo uděleno, například pokud se v dětství přestěhovali do zahraničí.

Jaké je mé NINO?

Pokud si své NINO nepamatujete, nebo jste ho ztratili, můžete jej najít a zkontrolovat online na stránce Government Gateway.

Pokud byste s tím potřebovali pomoci, kontaktujte české tlumočníky.

Věci se neustále mění. Proto, i když je v našem zájmu poskytovat přesné a aktuální informace, je možné, že některé informace se od poslední aktualizace tohoto článku změnily. Proto vám doporučujeme si je prověřit na gov.uk, případně citizensadvice.org.uk