Co dělat a nedělat během policejního výslechu ve Velké Británii
Policejní stanice nejsou místem, kde by si lidé přáli zůstat déle než to je skutečně nevyhnutelné. Avšak nejrychlejší cesta přes úkony potřebné pro Vaše propuštění není vždy zrovna tou nejlepší cestou. I když každý případ je jedinečný, během naší dlouholeté tlumočnické praxe jsme zjistili, že existují základní principy, kterými je dobré se řídit a které Vám mohou pomoci. Co tedy dělat a nedělat během policejního výslechu ve Velké Británii?
Představte si, že jste na výletě v neznámém městě a ztratili jste se. Zeptáte se na cestu někoho domácího kdo to město dobře zná, nebo mávnete rukou a budete nadále po městě bloudit sami?
Překvapivě i přesto, že každý člověk, který je ve Velké Británii vyslýchán policií, má právo poradit se s nezávislým právníkem BEZPLATNĚ, mnozí tuto možnost odmítnou. Proč? Nejčastěji uvedeným důvodem je že oni přece právníka nepotřebují. U soudu pak obvykle nadávají, ale čas se už zpět vrátit nedá.
Výslech bez důkazů?
Policisté nepotřebují důkazy k tomu, aby Vás zatkli a vyslechli. Stačí podezření ze spáchání trestného činu. Důkazy se často snaží získat až po vašem zatčení.
Jelikož Vás však policisté ve vyšetřovací vazbě nemohou držet donekonečna a shromažďování důkazů není vždy jednoduchý a rychlý proces, často podezřelé vyslýchají ještě před tím, než byly věcné důkazy schopni získat. Proč? Protože na to mají právo a doufají že se přiznáte sami.
Neznáte zákony, poraďte se s právníkem
To, že nemají dostatek důkazů na Vaše formální obvinění, Vám však neřeknou. Před výslechem by to pravděpodobně prozradili Vašemu právníkovi, který by Vám na základě toho doporučoval jak během výslechu postupovat, avšak pokud jste právníka odmítli, tak máte prostě smůlu.
Proto je dobré nespěchat, promyslet si všechno a zejména nechat si poradit. Proč ne, nicméně to je zdarma.