Co to jest NINO Potrzebuję tego

Co to jest NINO?

NINO to skrót od numer ubezpieczenia społecznego (National Insurance Number) w Wielkiej Brytanii, który zazwyczaj nadawany jest automatycznie, wkrótce po urodzeniu dziecka, gdy rodzice lub opiekunowie dziecka ubiegają się o zasiłek rodzinny. Jednak przed 1980 rokiem NINO zostało przyznane w wieku około 16 lat.

Jak ubiegać się o numer NINO (National Insurance Number) w Wielkiej Brytanii

Czasami numer NINO wydawany jest po wypełnieniu formularza wniosku zwanego formularzem CA5400 i po osobistej rozmowie kwalifikacyjnej w biurze DWP (Departament Pracy i Emerytur). Dzieje się tak zwykle w przypadkach, gdy osoba urodzona poza Wielką Brytanią przeprowadza się do Wielkiej Brytanii i ubiega się o numer NINO w celu podjęcia pracy i/lub ubiegania się o świadczenia i świadczenia z zabezpieczenia społecznego w Wielkiej Brytanii lub jeśli obywatel urodzony w Wielkiej Brytanii nadal posiada numer ten nigdy nie został przyznany, na przykład jeśli w dzieciństwie wyemigrowali za granicę.

Jaki jest mój numer ubezpieczenia społecznego?

Jeśli nie pamiętasz swojego numeru NINO lub go zgubiłeś, możesz go znaleźć i sprawdzić online na stronie Government Gateway.

Rzeczy ciągle się zmieniają. Dlatego też, chociaż w naszym interesie leży dostarczanie dokładnych i aktualnych informacji, możliwe jest, że niektóre informacje uległy zmianie od czasu ostatniej aktualizacji tego artykułu. Dlatego zalecamy sprawdzenie ich pod adresem gov.uk, lub citizensadvice.org.uk