Čo robiť a nerobiť počas policajného výsluchu vo Veľkej Británii (1. Časť)

Policajné stanice niesú miestom kde by si ľudia priali zostať dlhšie než to je skutočne nevyhnutné. Avšak najrýchlejšia cesta cez úkony potrebné na Vaše prepustenie nie je vždy práve tou najlepšou cestou. I keď každý prípad je jedinečný, počas našej dlhoročnej tlmočníckej praxe sme zistili, že existujú základné princípy ktorými je dobré sa riadiť a ktoré Vám môžu pomôcť. Čo teda robiť a nerobiť počas policajného výsluchu vo Veľkej Británii?

Nepoznáte zákony, poraďte sa s právnikom

Predstavte si že ste na výlete v neznámom meste a stratili ste sa. Spýtate sa na cestu niekoho domáceho kto to mesto dobre pozná, alebo mávnete rukou a budete naďalej po meste blúdiť sami? Prekvapujúco i napriek tomu, že každý človek ktorý je vo Veľkej Británii vypočúvaný políciou má právo poradiť sa s nezávislým právnikom BEZPLATNE, mnohí túto možnosť odmietnu. Prečo? Najčastejšie uvedeným dôvodom je že oni predsa právnika nepotrebujú. Na súde potom zvyčajne nadávajú, no čas sa už späť vrátiť nedá.
Výsluch bez dôkazov?

Policajti nepotrebujú dôkazy na to, aby Vás zatkli a vypočuli. Stačí podozrenie zo spáchania trestného činu. Dôkazy sa často snažia získať až po Vašom zatknutí. Keďže Vás však policajti vo vyšetrovacej väzbe nemôžu držať donekonečna a zhromažďovanie dôkazov nie je vždy jednoduchý a rýchly proces, často podozrivých vypočúvajú ešte pred tým, ako boli vecné dôkazy schopní získať. Prečo? Pretože na to majú právo a dúfajú že sa priznáte sami. To že nemajú dostatok dôkazov na Vaše formálne obvinenie Vám však nepovedia. Pred výsluchom by to pravdepodobne prezradili Vášmu právnikovi, ktorý by Vám na základe toho odporúčal ako počas výsluchu postupovať, avšak ak ste právnika odmietli, tak máte jednoducho smolu.

Preto je dobré nenáhliť sa, premyslieť si všetko a najmä nechať si poradiť. Prečo nie, však to je zdarma.

Páčia sa Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku, kliknite „Páči sa mi“ , alebo „Sledovať”

Zaujímavý článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi

Späť na NOVINKY a ČLÁNKY

©2022 Vera Keves & CO - Czech & Slovak Translation and Interpreting Services | Terms and ConditionsPrivacy Policy| Contact

Log in with your credentials

Forgot your details?