Získání britského občanství - Jak podat žádost o Britské občanství

Jestliže splňujete podmínky, o kterých jsme již psali v našem článku  Získání britského občanství – podmínky pro získání britského občanství, tak si můžete podat žádost o britské občanství. V tomhle příspěvku se dozvíte možné způsoby, jak podat žádost o britské občanství.

Existují tři cesty:

  1. Individuální žádost –  žádost si podáte sami a to prostřednictvím formuláře AN, který spolu s prováděcími pokyny a požadavky naleznete zde – Application for Naturalisation as a British Citizenship.
  2. S pomocí služby National Checking Service NCS – tato služba je poskytovaná některými městskými úřadmi tzv. councils, kde vám mohou pomoci žádost vyplnit a zkontrolovat, že mate vše potřebné a poté žádost odešlou.
  3. S pomocí agenta či zástupce – jedná se o soukromé firmy či osoby, které vám mohou s žádostí pomoci, či vám poradí ,,jak na to’’. Jestliže se rozhodnete této služby využít, tak si prvně zkontrolujte jestli jsou tito zástupci  zaregistrováni s úřadem Office of the immigration Services Commissioner OISC. Také počítejte s tím, že tato služba nebude pravděpodobně poskytovaná bezplatně.

Biometrické údaje

Budete muset souhlasit s odebráním biometrických údajů. Po odeslání žádosti vám Ministerstvo vnitra v UK ,,Home Office’’ psanou formou sdělí, jakým způsobem si můžete nechat biometrické údaje odebrat. Většinou se jendná o návštěvu Pošty, kde vám odeberou otisky prstů a pořídí si vaši fotografii.

Poplatky spojené s vyřizováním britského občanství

  • Žádost o britské občanství způsobem naturalizace ,,naturalisation’’ £1236
  • Life in the UK test £50
  • Jazykový test £150
  • Poplatek za obřad £80
  • Odebrání biometrických údajů £19.20
  • V případě, že si budete vyřizovat permanent residency card, tak musíte počítat s dalšími poplatky navíc.

Kde zaslat žádost společně s poplatkem a podpůrnými dokumenty

UKVI
Department 1
The Capital
New Hall Place
Liverpool
L3 9PP

Přejeme vám hodně stěstí s vyřizováním britského občanství a v případě dalších dotazů, připomínek, návrhů či postřehů  nám pište na info@verakeves.com.

Zajímavý článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Zpět na NOVINKY a ČLÁNKY